22.4.2018, Bohemie MTB Maraton

Kvě 1, 2018
Publikoval:
245 přečtení

V neděli 22. 4. 2018 jsme se s týmem zúčastnili tradičního závodu Bohemie MTB Maraton. Krásného závodu s poctivou bikovou tratí v okolí Sloupu v Čechách a se zázemím sportovního areálu v Novém Boru. Těšil jsem se, že se po dvou letech opět postavím na trať a užiju si jí, protože tady mě to opravdu baví. Bohužel stejně jako v minulém roce, i letos mě trápí zdravotní problémy, které mi to znemožnili. Snažil jsem se zachovat jako správný předseda a jel tým podpořit alespoň fanděním, focením a teoretickými radami před startem našeho dětského oddílu.

Tentokrát se nás na Bohemce sešlo docela dost, celkem 14 závodníků (včetně 5 členů dětského oddílu) a podpůrný tým rodinných příslušníků, kteří fandili v prostoru cíle a podporovali tak své syny, dcery, manžely či kamarády. 🙂

Oproti loňskému extrémnímu počasí, kdy jsme zažili kroupy, sníh, déšť, sluníčko, vítr, bylo letos opravdu krásné letní počasí, možná až moc teplé, které prověřilo pitné režimy jak závodníků, tak i nás, kteří jsme na ně čekali v Novém Boru.

Ve 13:00 vyrazila na trať hlavního závodu více než stovka závodníků, mezi kterými bylo i deset našich, z nichž ten nejmladší – Jirka Hyan, si nechal udělit výjimku, aby mohl závodit s dospělými a „nemusel“ na trať dětského závodu. Jirka se snaží myslet do budoucna a raději jel potrénovat na dospělou trať, kde neměl šanci na slušné umístění! Sám ale v cíli uznal, že závod na 45 km, navíc v tomto počasí je na něj stále ještě trochu dost… 😉

Děti nastoupili na start ve dvou vlnách, mladší žákyně a žáci, i s naším Míšou Martyšem, se postavili na trať v 13:15 a zhruba 25 minut poté, po odjetí závodu svých mladších kolegů, odstartovali starší žáci a žákyně s našimi nadějemi Terkou, Sofčou a Ondrou. Zatímco Terka s Ondrou se srdnatě prali s nástrahami trati a s výkony svých soupeřů, Sofča bojovala hlavně s technickými problémy svého bicyklu, ale závod nevzdala a dojela, sice na posledním místě, stejně jako Míša ve své kategorii, ale dojela a to se počítá! Nejlépe z našich zajela Terka, která se svou soupeřkou sváděla boj o druhé místo a podlehla až v závěru a dojela tak na třetím místě. Bojující holky téměř dojely i Ondru, který trochu zazmatkoval po průjezdu třetím kolem a zastavil, protože myslel, že už je v cíli. I to k závodění patří a naši začátečníci se potřebují otrkat a naučit se eliminovat i tyto drobné chyby. To půjde! 🙂

Po odjetí dětských závodů jsme si dali malé občerstvení v místním kiosku a čekali na dojezd hlavního závodu. Ten opět vyhrál ostřílený borec Aleš Strnad (Bitters Superior Cyklofit) před domácím Kryštofem Bogárem (Rohozec Amulet) a Zbyňkem Růžičkou (Ski Paudera), kteří se v pohodě, i s několika dalšími, dostali do cíle v čase pod dvě hodiny. Naši kluci na sebe ale nenechali dlouho čekat a první z nich dorazil Jára Zelenka na 14. místě, následovaný Štěpánem Šedivým a Martinem Peroutkou. Poté s většími či menšími rozestupy dorazil i zbytek týmu. Nikdo nezabalil, nikdo se nezranil a všichni, včetně naší mladé pušky Jirky, si to náležitě užili. Zde jsou dojmy některých z nich:

„Jo, tentokrát mi to sedlo. Takže v rámci možností, který teď mám, jsem spokojenej. Parádní trasa, vyhovující letní počasí.“ (Vít Štrupl)

„Standardní problémy nováčka – výdrž a práce s převody. Trať byla příjemná, zasazená do lesa. Atmosféra a týmové zázemí SUPER. Trochu musím vyčinit servisnímu týmu (taťka) za nedotažené sedlo.“ (Sofča Tůmová)