9.6.2018, Malevil Cup

Čvc 9, 2018
Publikoval:
224 přečtení

Malevil Cup patří mezi sezónní vrcholy mnoha nejen severočeských cyklistů a ani my nejsme výjimkou. 9. června 2018 jsme se tedy opět zúčastnili tohoto dnes už kultovního maratonu, který se vyznačuje pořádnou bikovou tratí s minimem asfaltu, mnoha prudkými sjezdy i výjezdy, krásnými výhledy, ale i kvalitním servisem na trati a skvělou konkurencí závodníků z mnoha koutů naší planety… Náš tým měl letos na všech čtyřech tratích celkem 16 borců, kteří odvedli parádní výkony – bednu jen těsně minuly Hanka s Janou, které skončily na 4., resp. 5. místě v kategorii ženy na trati dlouhé 25 km. Na stejné distanci se neztratila ani teprve čtrnáctiletá Terezka Martincová, která vybojovala 5. místo v konkurenci starších a zkušenějších závodnic v kategorii dívek do 18 let. Parádně zajeli i kluci na 100 km trati, kteří soutěžili v závodu dvojic i jednotlivců. Dvojice Strnad-Peroutka dokončila na 4. místě! Z dvojice Šípek-Šrajer dokončil pouze druhý jmenovaný, Míra Šípek totiž nejprve prorazil duši těsně před hrádeckou občerstvovačkou, to ještě s Petrem Šrajerem opravili, ale po přetržení řetězu a jeho ztrátě na cca 70. kilometru Míra odstoupil.

Po závodě jsme se TÝMově sešli v našem TÝMovém stanu, abychom si užili TÝMovou atmosféru tohoto skvělého závodu s naší početnou sestavou závodníků doplněnou o doprovody z řad rodinných příslušníků 🙂 Pod střechou stanu nám ani nevadila bouřka, která spláchla areál ranče Malevil i s mnoha závodníky, kteří tou dobou dojížděli do cíle. Krásně jsme si pokecali a padlo dokonce i několik plánů na příští ročník, tak uvidíme… 🙂

Zde jsou postřehy některých z našich jezdců:

„Veliký zážitek, jet Malevil 65 km s pouhými osmi sty tréninkovými kilometry v nohách. Počáteční výsledkovou ambici na startu „do pajdy by to snad mohlo být“ vystřídalo cca na 25. km přání „kéž bych byl do stovky“, následně na asi 40. km „bylo by fajn všechno vyjet a netlačit“, načež počínaje sjezdem k Oybinu bylo podstatné „nespadnout v nějakém sjezdu kvůli chybě z vyčerpání“. Proběhly křeče, premiérově zastávky na občerstvovačkách, i jedna odpočinková pauza ve výjezdu z Oybina. Předjelo mě několik žen, jimž dominovala 50ti letá!!! Absolutní ženská vítězka!!! Klobouk dolů! V cíli mi nadělila 20 minut! Co mi udělalo opravdu radost byl kompletní výjezd na Hvozd už z Hainu v sedle kola (pokus o chůzi by znamenal křeče, prostě jsem musel jet…, a pár chodců jsem předploužil). Nakonec jsem si po rozumném, ale asi svižném sjezdu z Hvozdu dojel pro 98. místo celkově, takže krom hodně naivní představy první padesátky ze startovního roštu byla vlastně mise splněna. Prostě boží zážitek.“ (Ivo Machek)

„Závod roku, co k tomu napsat, velmi špatný výkon na hranici trapnosti. Malým plusem je, že mě neporazila žena, a že jsem porazil Michala, to je ovšem trochu málo.“ (Jára Zelenka)