Domů » FOTOGALERIE » 6.-8.4.2018, Jarní soustředění 2018

6.-8.4.2018, Jarní soustředění 2018

Čvc 21, 2018
Publikoval:
556 přečtení

Na podzim minulého roku jsme se shodli na tom, že budeme pořádat týmová víkendová soustředění. To první se odehrálo v říjnu 2017 v Bílém Potoce a kromě cyklistické části na Singltreku pod Smrkem obsahovalo i část společenskou, v podobě nedělní pěší túry a samozřejmě i společných večerů plných debat.

Pozitivní zkušenost z podzimního soustředění nás motivovala k tomu, abychom v této nové tradici pokračovali, takže jsme se rozhodli uspořádat jarní soustředění. To jsme chtěli opět věnovat MTB technice a současně poskytnout i více prostoru běžcům, jejichž řady se nám letos rozrostly. Volba padla na Český ráj a díky jednomu dobrému tipu (Díky, Béďo!) konkrétně Rovensko pod Troskami.

Termín jsme, po několika hlasováních, stanovili na víkend 6. – 8. 4. 2018 a rovnou musíme říct, že to byla skvělá volba. Pokud bychom totiž zvolili termín velikonočního víkendu, který byl původně v plánu, určitě by nám nevyšlo tak skvělé počasí, jaké jsme měli v náhradním termínu. Do Rovenska jsme vyrazili v pátek odpoledne několika vozy, do kterých jsme rozdělili jak kola, tak členy týmu a někteří i kočárky, protože náš tým je jedna velká rodina a tak mezi nás nemají zákaz ani rodinní příslušníci, kteří (ještě – což je jen otázkou času) nejsou členy týmu. Chatu jsme našli bez problémů a to hlavně díky předchozímu průzkumu terénu zhruba 14 dní předem, jinak je krásně ukrytá v lese nad Rovenskem. Po krátkém rozvržení ubytování a rozdělení do pokojů jsme se mohli začít soustředit… 🙂

První večer jsme zahájili trochu jinak, než bylo v plánu – společnou oslavou nového týmového přírůstku Čechoslováka Adámka Machka, který se narodil 3. dubna našemu závodníkovi Ivo Machkovi a jeho slovenské partnerce Evě. Stylově jsme tak učinili lahví Tatranského čaje. Toto byla také jediná věc, o kterou jsme se nedělili s dětským oddílem. Navíc oslavy nebyly nijak dlouhé, byli jsme na soustředění a tak jsme dodrželi večerku ve 22:30, kterou jsme měli naplánovanou v přesném rozpisu akce.

Sobotní budíček byl libovolný, ale rozcvička, kterou vedla trenérka Lenka, byla přesně stanovena na 7:30. Lenka nám dala do těla tak akorát, abychom vyhládli na snídani. Po snídani následovalo krátké vytrávení, po kterém jsme se vydali potrénovat MTB techniku do místních skal. Během tohoto tréninku jsme byli překvapeni, jak máme v týmu šikovné a odhodlané děti. Ostatně je to vidět ve fotogalerii. Trénink byl zakončen terénním štafetovým závodem, po kterém následovalo krátké vyjetí a strečink.

Část osazenstva, která netrénovala s dětmi, začala s přípravou oběda, po kterém následoval polední klid na prosluněné terase a debata o tréninku, tedy jakási teoretická část, která nás ale provázela celým víkendem. Nulové prostoje a skvělá organizace přípravy oběda a uklízení jeho následků nám umožnily vyrazit na odpolední sportovní část o půl hodiny dřív, než bylo původně v plánu.

Tentokrát se cyklisté rozdělili do dvou výkonnostních skupin, které jely rozdílné trasy. Děti se vydaly směrem k Troskám a absolvovaly asi 18 km švih ve vytrvalostním tempu, samozřejmě se zastávkou na nanuka a limču, počasí k tomu přímo vyzývalo. Druhá skupina výkonnějších chrtů se vydala na delší, cca 54 km dlouhý MTB výlet, taktéž ve vytrvalostním tempu a ani oni se cestou nevyhnuli povinné zastávce na jedné ze zdejších občerstvovaček. Samostatnou skupinou pak byly naše „běhny“ Hanka s Luckou, které do trojice doplnila Hančina fenka Ája. Holky se taktéž proběhly místním skalnatým terénem a daly si do těla, protože místní terén není jen krásný na koukání a zábavný svou členitostí, ale právě díky tomu i náročný svým převýšením.

Večer jsme měli na programu opékání buřtů u letošního prvního táboráku a vzhledem k náročnému programu celého dne jsme šli i celkem brzy spát.

Nedělní den jsme opět zahájili rozcvičkou, tentokráte pod vedením Hanky. Rozcvička se nesla v netradičním pojetí „splynutí s přírodou“ a opět zajistila hlad na následnou snídani. Po snídani následovala opět sportovní část.

Cyklisté tentokrát vyjeli všichni spolu na cca 25 km dlouhý švih, během kterého se ale zhoršilo počasí, takže všichni trošičku zmokli. Opravdu pršet naštěstí začalo až po návratu zpět na chatu. Osazenstvo, které nejelo na výlet, zatím připravilo oběd, takže navrátivší se cyklisté hned dostali čerstvou dávku sacharidů a mohli se tak naplno věnovat regeneraci. Místo odpolední túry, která byla v plánu jako zakončení soustředění, jsme společně alespoň koukali na přímý přenos z Paris-Roubaix a věnovali se tak předávání teoretických zkušeností méně znalým členům našeho týmu za asistence profesionálních obrazových podkladů.  🙂

Během přenosu jsme se sbalili, uklidili chatu a pomalu se pak vydali na cestu domů.

Letošní první společné soustředění hodnotíme jako povedené a znovu musíme vyzdvihnout chuť, aktivitu a odhodlání členů našeho dětského oddílu do tréninku, ale stejně tak aktivní pojetí i ostatních zúčastněných a v neposlední řadě i skvělou partu. Teď už jen zbývá nabyté zkušenosti zúročit v nadcházejících závodech…

Termín: 6. – 8. 4. 2018

Místo: Rovensko pod Troskami, chata Severochema

Účastníci: Bláhová Pavla, Cendelínová Hanka, Halbich Béďa, Hobrlant Pavel, Hobrlantová Lucka (+ Julča), Hyan Jirka, Martincová Terka, Martyš Míša, Nováková Iva (+ Esterka), Peroutka Kuba, Peroutka Martin, Pokorná Lenka, Prchlík Kryštof, Pulda Matěj, Šípek Míra, Šrajer Petr, Štrupl Víťa, Štruplová Eva (+ Johanka), Tůma Radek, Tůmová Sofie

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *