Domů » REPORTY » 4.-7.7.2018; MTB Trilogy

4.-7.7.2018; MTB Trilogy

Čvc 31, 2018
Publikoval:
233 přečtení

Po roční přestávce jsem se znovu vypravil na nejlepší MTB závody, co jsem měl za 25 let závodění tu čest navštívit…

PROLOG
Prolog dostal oproti předloňsku lehce jinou podobu – stal se bezpečnějším… a těžším. Trať se měnila ještě po oficiálním tréninku, což mi během závodu přineslo několik zajímavých zážitků a ohnutou brzdovou páku. Škoda, že jsem díky loňské neúčasti startoval za lidmi, co jeli kratší variantu, a enduristy. Ti se, zejména ve sjezdech, dost pletli a vzhledem k charakteru trati bylo předjíždění vysloveně sebevražednou událostí.

ETAPA 1 – KLEINE ALPEN
To nejbrutálnější hned na úvod. Hodně jsem chodil do kopce i z kopce. Průměrná rychlost lehce přes 12 km v hodině. Velkou část jsem jel s T. Čadou, který mi cuknul, aby si v nedlouho poté ustlal v jednom z vypečených sjezdů a skončil ve špitálu s 15stehy na holeni.
Já jsem úvod tradičně přepálil a pak jsem brutálně tuhnul, až se z toho stal boj o přežití. Svůj díl mělo i brutální vedro, které mi poslední dobou moc nesvětší. Hydratoval jsem mocně, celkem jsem během etapy vypil přes 10 litrů tekutin, přesto mě na konci ničily křeče. Do cíle jsem dorazil na pokraji smrti a kdyby mi někdo řekl, že zítra jedem znova, tak mu zlámu nos.

ETAPA 2 – TO NEJLEPŠÍ ZE SUDET
Druhý den jsem se cítil jak přejetý parním válcem, ale na start jsem se nakonec postavil. Tempo jsem zvolil rozumné takže, jsem etapu přežil celkem v pohodě. Nevyjel jsem jeden brdek sjel jsem vše. Počasí se umoudřilo a dokonce trochu sprchlo, takže paráda.
Jen pro zajímavost, v jedné z erzet enduro závodu (sjezd z Vodních Zámků) zajel nejrychlejší endurista V. Bláha pouze o 4 vteřiny rychlejší čas než vítěz na maratonské trati M. Rauchfuss, který jel na pevném kole.

ETAPA 3 – HAVRANÍ HORY
Ráno jsem rozbitý jako legendární cigánský hračky, ale celkem se těším, Vraní hory jsou moje nejoblíbenější etapa. Dlouhé sjezdy, dlouhé výjezdy, téměř všechno se dá relativně dobře sjet i vyjet. Celou etapu jsem zvládl bez krize a jel, na mé poměry, svižně. Deset km před cílem jsem dojel borce, se kterým jsme pak celkem vydatně závodili až do cíle,  bolelo to jako svině. Souboj o 25. se nevzdává. Já ho každopádně prohrál.

Bylo to těžký, bylo to boží. Takže když vše půjde dle plánu, příští rok budu z novu na startu, i kdybych neměl jet nic jinýho. Tohle jsou horský kola a takhle mě to baví! „Kolu o život“ zmar!

Jára Zelenka

Výsledky:
Prolog – 35. místo celkově
Etapa 1 – 33. místo celkově
Etapa 2 – 31. místo celkově
Etapa 3 – 25. místo celkově
Celkové pořadí – 12. místo v kategorii, 24. místo celkově

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *