22.7.2018, Kronplatz King

Srp 15, 2018
Publikoval:
118 přečtení

Pouhý týden po rakouské Salzkammergut Trophy byl do seriálu MTB závodů European Marathon Man zařazen italský Kronplatz King. V neděli 22. července se na start 50 km trati postavil Víťa Štrupl: „Dost nervózní, protože po letošní Salzce jsem měl ze závodu docela respekt. Start v osm ráno v nadmořské výšce 1200 m a cíl v 2275 metrech na vrcholu Kronplatz, kde v roce 2010 končila časovka Gira. Mezitím ještě jeden prima kopec s převýšením přes 700 m. Vědomí, že tady si člověk čas ve sjezdu nenažene, když je tam jen jeden, taky nepřidá. Ten jediný kopec dolů navíc vede pod lanovkou po sjezdové trati, což byl docela zážitek. Na startu ale bylo 12°C, takže se člověk hned neuvařil. Prostřední část trati vedla dalším mírným stoupáním, ale snad desetkrát se brodilo potokem, takže chlazení bylo zajištěné po všech stránkách. A cíl byl sice vysoko, ale docela to uteklo. Zajištění závodu parádní. Sice na občerstvovačkách nikde nebyly banány a houska se šunkou je fakt nenahradí, ale to že každý dostane permanentky na lanovku pro sebe i rodinné příslušníky, takže nad Pantaniho zatáčkou v cíli se máte na koho těšit, to je prostě fajn“. Do cíle se Víťa nakonec dostal za 4 h 29 minut a 13 s, což stačilo na 19. místo v kategorii z 32 startujících a celkově 56. z 83. startujících.