11.8.2018, Podkrkonošský Maraton

Srp 19, 2018
Publikoval:
349 přečtení

Jan Lebduška, náš nezmar, měl v druhém srpnovém víkendu opět napilno. V sobotu 11. 8. se totiž zúčastnil klasiky bikového kalendáře, Podkrkonošského Maratonu. Na trati dlouhé 50 kilometrů obsadil 72. pozici ze 143 závodníků v kategorii M50. Celkově dokončil na 249. místě. Z výše uvedeného lze usoudit, že se Honzovi moc nedařilo a odpovídá tomu i honzův komentář:
„Opět po cca 2km defekt zadního kola, byl to první nájezd do terénu z asfaltu, po opravě jsem pokračoval na předposledním místě jen díky rychlejší opravě než kolega, kterej píchnul vedle mě. Začátek závodu nebyl značen, takže jakmile odjel za motorkou celej balík, začal jsem bloudit. Nicméně nakonec jsem se díky přihlížejícím a jednomu dalšímu závodníkovi, který opravoval defekt o 500m dál a znal trasu, dostal zpátky a pokračoval do cíle, bohužel už tomuto trápení odpovídá výsledek.
Nicméně, závody se nevzdávají, takže nakonec jsem se zdárně dostal do cíle skoro v polovině startovního pole. Pořadatelé zařadili na trasu pár kilometrů před cílem docela hluboký brod, i ten jsem zdárně překonal. Toto místo bylo sice divácky zajímavé, pro závodníky, kteří se tam celí vykoupali (a nebylo jich podle fotek málo) to zase až tak vtipné nebylo, skoro každý má po kapsách mobil, někteří klíče od auta, každý nějaký ten cyklocomputer. A voda samozřejmě neprospívá ani kolu, ale byli i tací, kteří kolo přenášeli, takže každý měl možnost volby.
Takže to by asi stačilo. Když jsem dorazil domů, tak první co jsem udělal, byla výměna zadního pláště, takže doufám, že jsem si na zbytek sezóny vybral smůlu a už bude vše bez defektů.