Domů » REPORTY » 26.8.2018, Memoriál Václava Vele

26.8.2018, Memoriál Václava Vele

Zář 13, 2018
Publikoval:
274 přečtení

Od roku 2009 pořádá klub Železnobrodských cyklistů silniční časovku jako memoriál zakládajícího člena tohoto oddílu Václava Vele. Naši závodníci se závodu ale zatím ještě nikdy nezúčastnili, takže jsme se to rozhodli změnit právě letos. Na závod od nás se vydali Pavel Toločko, Radek Tůma a Pavel Hobrlant. Ani jeden z nich letos neprožívá právě ukázkovou sezónu a navíc to pro ně byl první závod po poměrně dlouhé závodní pauze, takže od toho ani moc nečekali, což ovšem neznamená, že by se s tratí srdnatě neporvali… 🙂

Trasa vede z Železného Brodu do Bozkova a začíná poměrně dlouhou mírnou pasáží, která má zhruba dvě třetiny z celkové délky trati a jejíž jedna pasáž je dokonce i mírně z kopce. Po těch zhruba dvou třetinách délky točí trasa prudce doleva v napojení na hlavní silnici mezi Semily a Bozkovem. V tomto místě se sklon zvedá do cca 5-8% sklonu a tady to teprve začíná opravdu bolet. Minimálně v mírnější části trati by se vyplatilo mít časovkářskou kozu nebo alespoň nástavce, aerodynamika tu hraje velkou roli. Prostor startu i odbočku doleva mají pořadatelé kvalitně zajištěnou, na startu stála městská a na odbočce dokonce státní policie a řídila provoz. Za 200,- Kč startovného, které je na naše poměry docela drahé, ale dostanete poměrně hodně „muziky“. Nejen zajištění trati, ale sladké občerstvení před závodem a guláš po závodě, pivo nebo limo, bidon. Nechybí ani moderátor, což na časovkách není až tak obvyklé, ten místní by se ale mohl živit spíše jako uspávač hadů. Trochu vtipu a temperamentu by mu rozhodně prospělo, třeba by ho pak i někdo poslouchal.

Naši kluci se teda postavili na start bez kondice a bez ambicí, ale rozhodně s chutí. Radek z nich zajel nejlépe, dokončil na celkovém 55. místě, 19. z 23 v kategorii muži 40-49 let. Jako druhý z našich přijel Pavel Hobrlant na 69. místě, 14. z 18 v kategorii. Třetí Pavel Toločko pak dorazil na celkovém 80. místě a 8. z 10 v kategorii. Závod absolvovalo celkem 96 lidí. Výsledky odpovídají tréninku, ale aspoň si zajeli časy, které snad příští rok nebudou mít problém překonat. Určitě se na dalším ročníku Memoriálu Václava Vele ukážou, závod za to rozhodně stojí!

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *