15.9.2018, Gema XC Hrádek

Říj 7, 2018
Publikoval:
147 přečtení

Finálový závod Pekla Severu 2018 se odehrál 15. září na Hrádku ve Varnsdorfu. Jako jediný zástupce se na tomto závodě ukázal náš eliťák Ivo Machek a potvrdil svou letošní skvělou formu, když dokončil na 2. místě z 22 závodníků, jen 50 vteřin za skvělým rumburským bikerem Herby Schwarzem… Na výsledku je vidět, že Ivovi trať sedí, ostatně to i sám popisuje v reakci na závod:
„MTB cross country na kopci Hrádek ve Varnsdorfu patří k mým oblíbeným, velké převýšení 116m na 2530m dlouhém okruhu, dlouhý výjezd a vcelku technické sjezdy mi hrají do karet. Závod byl mojí premiérou v kategorii nad 40 let v disciplíně XC.
Startovní výjezd na vrchol Hrádku je spravedlivý, do prvního ze čtyř okruhů jsem vjížděl druhý, pár metrů za velkým lokálním soupeřem Herby Schwarzem. To byla trochu škoda, ve sjezdu jsem jej brzy dojel, úzká trať nedovolila předjetí. V následném výjezdu jsem zaútočil a dostal se do těsného vedení. Tempo bylo vysoké, Strava mi následně ukázala dokonce nejrychlejší okruh ze všech mých dosavadních účastí. V druhém kole mě zdržela chvilková žaludeční nevolnost, Herby zmizel přede mnou, já lehce ‘nakrmil kačeny‘ a pokračoval svého rudě oděného soka stíhat. Ten ale náskok navyšoval, potvrdil svůj velmi vysoký standard a zcela jednoznačně vyhrál. Do cíle jsem dorazil 50 vteřin po něm. No aspoň mám motivaci pro trénink do další sezony…“