Domů » Nezařazené » Soupiska 2019

Soupiska 2019

Dub 10, 2019
Publikoval:
705 přečtení

Dá se říct, že teď v dubnu se sezóna už naplno rozběhla a právě duben je plný mnoha zajímavých závodů. Je tedy nejvyšší čas představit aktuální soupisku týmu. Přelom sezón 2018 a 2019 pro náš tým neznamenal v soupisce tak razantní změny, jako tomu bylo o rok dříve, sestava se nám celkem stabilizovala a vypadá to, že parta je dobrá. 🙂 Jediné odchody se tak tykají dvou členů dětského oddílu, o kterých jsme již psali v průběhu minulého roku. Jen připomeneme, že už na jaře 2018 odešel Kryštof Prchlík a na podzim Jirka Hyan. Kryštof nás na jednu stranu hodně mrzí, na druhou jsme rádi. Lidsky byl opravdu „náš“ a vkládali jsme v něj naděje i po sportovní stránce, ale udělal přijímačky na sportovní gymnázium v Jablonci a získal angažmá v Kooperativě, což by v jeho sportovní „kariéře“ mohl být podstatný krok. Kryštofa to posune sportovně dál a nám tak nezbývá nic jiného, než s ním alespoň občas vyjet na švih a fandit mu v jeho dalším rozvoji. Jirka svůj odchod avizoval už v průběhu sezóny a potvrdil jej na podzim, odešel studovat do Dvora Králové a na náš tým už by, podle něj, neměl dost času. Respektujeme to a rozešli jsme se v dobrém. Jirka mluvil o angažmá v týmu Carla Kupkolo, nevíme sice, jak to nakonec dopadlo, ale doufáme, že se potkáme na startovní lajně alespoň jako soupeři, když už tam nebudeme stát ve stejném dresu!

Omlazujeme kádr

Opravdu máme radost z toho, že se nám podařilo sehnat náhrady za Kryštofa i Jirku a to hned 2:1. Novými členy našeho dětského oddílu jsou Lucka Kořínková, Adam Vašíček, Tonda Nosek a Domča Bobvoš.

Adam se zúčastnil již našeho podzimního soustředění v Českém ráji a nejednoho z nás překvapil svým umem na kole i povahou mimo něj. Na kole pro něj žádná překážka není dost velká, a i když on sám to prezentuje tak, že je jezdí „na náhodu“, my tušíme, že v jeho technické zdatnosti hraje velkou roli jeho maminka, která jezdila svého času závodně cyklotrial. Tady jablko rozhodně nepadlo daleko od stromu.

Lucka Kořínková naopak nemá tak dobrou cyklistickou průpravu, i když jí kolo hodně baví, jezdí ale závodně na snowboardu a učí se od samotné Evy Samkové. Prokázala už velkou šikovnost v tělocvičně při zimních trénicích.

Dalším do vzkvétající dětské party našeho oddílu je Dominik Bobvoš. Domča k nám přišel, protože hledal dobrou partu a to se mu snad podařilo, což se odráží na celkem pravidelné účasti při trénincích v tělocvičně. Je před ním sice dost práce, aby to jeho sportování mělo nějaké výsledky, ale proto je u nás, no ne? 😉

Nejnovějším přírůstkem, který k nám nastoupil až koncem ledna je Antonín Nosek z Chrastavy. Tonda je nadšeným a velmi šikovným cyklistou, na kterém se opět podepisuje práce jeho rodičů, kteří ho ke sportu vedou. Tonda se skvěle doplňuje s Adamem a spolu jsou k neutahání a sundat je z kola je takřka nadlidský výkon.

Dětský oddíl KSM Hrádek tak má rázem 10 členů!

Jediným novým členem naší dospělé sekce je běžec Pavel Folprecht, který by si rád vyzkoušel běhání v partě stejných postiženců. O tom, že se začlenil celkem rychle a spolehlivě, svědčí již nemálo běžeckých tréninků absolvovaných s dalšími našimi členy v průběhu zimy. Pavel je navíc zapáleným volejbalistou a dokonce funguje jako trenér dětského volejbalového oddílu v Hrádku nad Nisou. Do budoucna by rád nezůstal jen u běhu, ale hodlá zkusit i kolo…

Trenérku našeho dětského oddílu dělá, stejně jako minulý rok, Lenka Pokorná. Spolu s ní je nás celkem 32.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *