Domů » Nezařazené » BĚH TROJZEMÍM, BOHEMIE MTB MARATON & JEŠTĚD SKYRACE

BĚH TROJZEMÍM, BOHEMIE MTB MARATON & JEŠTĚD SKYRACE

Dub 17, 2019
Publikoval:
56 přečtení

Druhý dubnový víkend byl pro nás opět závodní a opět úspěšný. Závodilo se oba dny, v sobotu na Běhu Trojzemím a v neděli na Bohemie MTB Maraton.

Alisy Běh Trojzemím je sice mladý závod, ale během třech ročníků si dokázal vybudovat silnou závodnickou i fanouškovskou základnu a je tak právem považován za jednu z největších sportovních akcí v okolí. Oblíben je i v našem týmu, ze kterého se do závodu přihlásilo celkem devět závodníků a kdyby startovní listina nebyla limitována a obsazena celkem dlouho před závodem, přihlásilo by se nás rozhodně víc… 😉

1600 m dlouhou trať jsme obsadili třemi závodníky, z nichž nejlépe běžela Tereza Martincová, která soupeřkám vůbec nedala šanci a přesvědčivě vyhrála svou kategorii. Lucka Kořínková doběhla na 9. místě z 10 ve své kategorii a Míša Martyš doběhl 11. z 12. Pro oba to byl první běžecký závod v kariéře! 🙂

Pětku si daly tři naše běhny, nerozlučné kamarádky Jana, Pavla a Hanka, které si ale při závodě nic nedarovaly. Jana Jarošová všem utekla a doběhla si pro 1. místo v kategorii čtyřicátnic, ve stejné kategorii doběhla Pavla Bláhová na skvělém pátém místě. Hanka Cendelínová, která na poslední chvíli nahradila zdravotně indisponovanou Lucku Hobrlantovou, doběhla na 13. místě v kategorii žen do 39 let. Nutno ovšem podotknout, že jinak kvalitní běžkyně Hanka také závodila po dvouměsíčním tréninkovém výpadku.

Chlapi zvolili chlapskou trať, utkali se na desetikilometrové distanci se silnou konkurencí, v celkovém pořadí z našich druhý, ale ve své kategorii na bedně obsadil Ivo Machek 3. místo mezi čtyřicátníky a vybojoval tak třetí cenný kov pro náš tým z tohoto závodu. Ve stejné kategorii jako Ivo zápolil ještě Pavel Folprecht, který dokončil na 15. místě. V lepším umístění ho limitovala poraněná noha. Jára Zelenka sice z našich doběhl nejlépe, Ivovi v celkovém pořadí utekl o dvě místa, v nejobsazenější kategorii mužů do 39 let to však stačilo až na 11. místo.

Nedělní Bohemie MTB Maraton je naopak závodem s bohatou tradicí a mezi bikery patří mezi oblíbené jednak díky krásné trati, ale i díky pohodové atmosféře a příjemnému areálu v Novém Boru. Jindy silné zastoupení jsme letos měli slabší a to hlavně kvůli zdravotnímu stavu našich dospělých cyklistů, ze kterých se nakonec ukázali pouze Jára Zelenka a Martin Peroutka. Oba svou účast pojali trochu jinak, Martin, kvůli pracovním povinnostem, nemá letos moc najeto a tak si Bohemku přijel hlavně užít. Dokončil 14. mezi čtyřicátníky. Jára naopak jezdí na výsledek, i když letos ho brzdilo poraněné rameno a tak to stačilo pouze na 8. místo v kategorii mužů do 39 let.

Absenci dospělých lazarů tak kompenzoval alespoň dětský oddíl. Svojí závodní premiéru si odbyl Domča Bobvoš a i když dojel jako poslední, závod si náramně užil a už se těší na další. Ve stejné kategorii ale svedla velký souboj naše nerozlučná dvojka Adam Vašíček s Tondou Noskem. Tonda si potřeboval schladit žáhu po nevydařeném závodě v Osečné, kde měl defekt, a vrátit tak svou prohru Adamovi, který ho v Osečné porazil. Podařilo se a tak si Tonda dojel pro 4. místo v kategorii právě před svým sokem Adamem, který dokončil jako pátý. Stejnou dvouokruhovou trať jela s chlapci i Lucka Kořínková, která v týdnu před závodem osedlala svůj nový Lapierre a změna materiálu byla znát. Lucka si také potřebovala spravit chuť, která na ni po Osečné byla až příliš hořká a tak tentokrát dojela na 6. místě poté, co pokořila i několik chlapců.

Mezi nejstaršími dětmi jsme měli jediného zástupce, Matěje Puldu. Matěj se do závodu pustil opravdu po hlavě a ukázal nám, že XC pojetí „pořád na plnej“ by mu mohlo sedět. Svůj souboj o 4. místo vzal tak vážně, že se mu v posledním kole podařilo spadnout. Bramboru sice uhájil, ale po závodě musel být odvezen do Českolipské nemocnice, kde byl podroben vyšetřením naraženého hrudníku a do úterka si tam poležel. Naštěstí se nic vážného nestalo a matěj tak nebude vyřazen z dalších soubojů, byla by to škoda po tom, co předvedl.

Kromě novoborské Bohemky se na nedalekém Ještědu konal drsný běžecký závod Ještěd SkyRace, kterého se zúčastnil Jenda Schulhof a zaběhl tam skvělý závod. Z celkem 290 dokončivších se Jenda umístil na 10. místě a v kategorii mu to vydalo dokonce na 7. místo, když porazil 96 dalších borců. Jelikož si sami úplně přesně nedokážeme představit jak krutý musí být závod, který měří 25 km a na této vzdálenosti překonává převýšení 1700 m, zeptali jsme se Jendy na jeho pocity ze SkyRace: „Tam bylo pocitů, ty vado. Po dlouhé době jsem běžel závod v elasťákách, ale ne kvůli zimě, ale kvůli tomu, že by se mi do trenek nevešlo tolik gelů. Z bot mi odpadly 2 tvrdé ocelové hřeby. Naštěstí jich tam ještě pár zbylo a tak nebyla nouze o dostatečnou trakci při sebězích. Je technický sníh jedlý? Je a navíc i docela dobře osvěží. Jestli to půjdu znova, zeptejte se mě tak za týden, až budu moci chodit. 🙂 Ale ten pocit v cíli za to stojí.“