Domů » NOVINKY » Soupiska 2020

Soupiska 2020

Lis 26, 2019
Publikoval:
559 přečtení

Rok 2019 nám ještě neskončil, ale my už máme vyřešenu většinu organizačních věcí pro sezónu 2020, z čehož máme opravdu radost. Jednou z těch nejpodstatnějších je soupiska. Na první pohled by se mohlo zdát, že se neudálo nic zásadního, ale opak je pravdou, poukazuje totiž na několik faktů…

Omlazujeme – stejně jako v minulém roce, i letos nám opět klesl věkový průměr a to i přes neúprosný fakt, že jsme všichni opět o rok starší! Aktuální věkový průměr je 31,85 roku, přičemž v roce 2019 to bylo 32,23 a v roce 2018 dokonce 33,37 roku! Nejstaršímu členovi bude 56 a nejmladšímu 7 let!

Rozšiřujeme – roky nezměněný počet 30 členů se letos navýšil a aktuálně nás je 34! Zvýšil se počet členů dětského oddílu na dvanáct z původních deseti v roce 2019 a osmi v roce 2018, takže to rozhodně nevidíme až tak černě s tou naší „nesportující“ mládeží…

Držíme pohromadě – rozšiřování sestavy je pozitivní v tom, že více lidí má zájem do týmu vstoupit, než z něj vystoupit. Odešli tři členové, ale sedm jich přišlo, pojďme si o nich říct více…

Už v průběhu roku bylo jasné, že nás opustí dva členové našeho dětského oddílu – Kuba Vích a Ondra Krásný. Kuba nás musel opustit ze zdravotních důvodů, přišli jsme tak o skvělého běžce, který vykazoval vynikající výsledky. Letos nastoupil k jedinému závodu, ale ten vyhrál. Bohužel, ale zdraví je přednější a tak Kubovi přejeme hlavně brzké uzdravení a uvidíme, třeba se zase někdy dáme dohromady. Ondra odešel poté, co ztratil zájem o tento druh sportu. I to se stává, ale takový je život a lámat něco přes koleno nemá smysl. Ondra je fajn kluk a bude nám v týmu chybět. Jako poslední, ale rozhodně ne nejmenší ztrátou, je pro nás odchod Pavla Toločka. Pavel se rozhodl odejít proto, že nemá čas na trénink a nemohl by se tak týmu věnovat tak, jak by chtěl. Pavel bude dále pokračovat v dresu našich kamarádů – Severních Větrů.

(Staro)nové tváře

Pojďme se podívat koho budete nově potkávat dresech týmu KSM HRÁDEK.

Nejstarším a také nejzkušenějším z nových členů je čtyřicátník Radek Kučera. Radek je náš kamarád, který k nám přišel z týmu Bitters Superior Cyklolive, pro který absolvoval velké množství závodů se skvělými výsledky, z nichž by se určitě slušelo vypíchnout třeba 2. místo v kategorii na 65 km trati Malevil Cupu 2018 nebo celkové vítězství v Haven MTB Series. Letos to byla zejména druhá místa na Tour de Ralsko, ABB Cup nebo na domácím Bike Babí Léto. Spolu s Ivo Machkem bude tvořit nově vzniklou elitní část našeho oddílu a dle jeho vlastních slov by nejlepších výsledků chtěl dosáhnout teprve v našem týmu – už se na to těšíme.

Dětský oddíl doplnili Štefan Kotoč, Honza Uxa a teprve šestiletý David Šrůta. Všichni budou jezdit na kole a uvidíme jestli se někdo z nich nepokusí i o běžecké závody. Honza už se objevil na pár videích a fotkách z podzimních tréninků, Štefana snad obrazově představíme již brzy a Davídek za nás už závodil jako externista v roce 2019, když s tátou Milanem, taktéž členem našeho oddílu, obrazil několik závodů v okolí Ralska.

Staronovým členem, na hraně mezi dětským a dospělým oddílem, je Kryštof Prchlík. Jeho působení v jablonecké Kooperativě letos skončilo a my jsme rádi, že jako své nové působiště si vybral nás a tak jsme mu návrat umožnili a pomůžeme mu i při splnění jeho cíle objet český pohár na silnici.

Dospělý tým doplnil ještě Pepa Joštiak, který ale, díky svému věku, také pomůže omladit kádr. 🙂 Pepa se bude věnovat horské cyklistice, pro kterou si pořídil nové kolo. Je aktivní na mnoha místních akcích, tak doufáme, že půjde stejným příkladem i v týmu…

A jako poslední se, po roční pauze, na scénu vrací náš staronový člen Míra „Ječmen“ Šípek.

Všechny nové a samozřejmě i ty staronové členy vítáme a přejeme jim spokojenost v týmu a spoustu skvělých výsledků!

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *