Domů » BLOG » IVA & RADEK – LÍDŘI CHVOSTU STARTOVNÍHO POLE

IVA & RADEK – LÍDŘI CHVOSTU STARTOVNÍHO POLE

Čvn 19, 2020
Publikoval:
349 přečtení

Tak, jako mají stupně vítězů tři pozice, i v případě rozhovorů s účastníky letošních virtuálních Dubů se zastavíme na čísle tři. Po Martinovi a Štěpánovi jsme si řekli, že by se nám tu hodila nějaká žena, tak jsme oslovili Ivču Schwarzovou, jedinou účastnici v kategorii nad 40 let, ale zároveň absolutně nejrychlejší ženu, která porazila i nemálo mužů. Ivča jezdí za Severní Větry a tak jsme rovnou udělali dvojrozhovor s ní a s Radkem Plechačem, mužským lídrem Větrů a zároveň třetím mužem na Mur de Grabštejn…

Nemůžu si to odpustit – „Severní Větry – Lídři chvostu startovního pole“ – jak to jde dohromady s vaším umístěním na Dubech?
Iva: V případě Dubů se jednalo o velice šťastnou náhodu, u většiny závodů náš název odpovídá našim výsledkům. 🙂
Radek: No, může se zdát, že dohromady to nejde, ale i naším cílem je vždy co nejlepší výsledek, takže občas se nějaké pódiové umístění může podařit.
Mnohem častěji se ovšem stává, že ve výsledkové listině se nacházíme ve spodních patrech. O to větší je pak naše radost, když to cinkne.

Ivčo, jak se ti závodí v hromadných silničních závodech? Jsou k tobě soupeři galantní nebo si nějak vyžíráš to, že jsi holka? Má to nějakou výhodu?
Iva: V hromadných závodech mám daleko větší respekt ze soupeřů okolo, nerada bych se vyválela. 🙂 Nicméně jsem se ještě nesetkala s nikým, kdo by mi při závodě nějak škodil. Spíše obráceně. Už jsem se setkala i s tím, že dokonce holka z kategorie mě přitáhla zpět k balíku.

Ráďo, ty jsi teď taková vůdčí postava Severních Větrů a zdá se, že to děláš dobře, dokonce se k lídrům chvostu startovního pole vrací i někteří staří dobří holubi… 🙂 Jak to vidíš s Větry do budoucna, co chystáte?
Radek: Nebojím se tvrdit, že Severní VĚTRY tu s námi vydrží ještě dlouhou dobu. Tím, že nejsme žádný oficiální mančaft, ale pouze parta kamarádů, která ráda jezdí na kole, tak nejsme na nikom závislí, nemáme žádné sponzory, nemáme nikoho, kdo by nás mohl rozpustit.
Severní VĚTRY jsou o radosti z cyklistiky v té nejčistší formě. Nedivím se proto, že se staří dobří holubi vracejí.
Co se týká aktuálních plánů, tak momentálně se chystáme na týdenní „soustředění“ do Jeseníků. Po několika letech, kdy jsme se pravidelně vydávali do kopců severní Itálie, jsme se letos rozhodli pro české hory a zřejmě jsme (vzhledem k současné situaci) udělali dobře.

Oba jste se účastnili i hromadných Dubů – srovnejte letošní virtuální Duby s těmi hromadnými… Jaký je váš názor na virtuální závodění všeobecně, ať už se jedná o boje na segmentech serveru Strava, jako v případě Okolo 80 dubů 2020, nebo o závody v aplikacích typu Zwift, Rouvy? Máte radši virtuální závody nebo ty „opravdové“ hromadné?
Iva: U virtuálních Dubů jsem neměla žádnou trému, ale zase v hromadných Dubech jsem zajela kolo daleko rychleji díky balíku. Dále si u hromadných závodů užívám tu společenskou událost. Žízeň po závodě byla srovnatelná u obou typů závodů. 🙂
Radek: Letošní Duby pro mě byly těžší v tom, že jak nemám soupeře na trati, tak má morálka může uvadat a lehce se mi stane, že když nemůžu, tak prostě nemůžu a nedokážu se kousnout. Lehčí to bylo v tom, že když mi to jeden den nevyšlo, tak jsem měl šanci na reparát.
Příznivcem virtuálního závodění v aplikacích typu Zwift úplně nejsem. Vždycky jsem to měl tak, že cyklistika se provozuje venku. Doma můžu dělat jiné věci. Možná jsem ovlivněn tím, že jsem neměl možnost si tyto aplikace vyzkoušet. Třeba bych změnil názor, nevím…
Segmenty Strava jsou pro mě daleko zábavnější a konec konců to ani nemusí být v rámci nějakého závodu. Naše vzájemné soupeření a přetahování se o KOMy v našem okolí bylo příjemnou zábavou během koronakrize. 🙂

Je závod Okolo 80 dubů vaším prvním virtuálním závodem?
Iva: Ano
Radek: Ne, v dubnu jsem absolvoval virtuální časovku na Milíře.

Přijedete za rok zase na Duby?
Iva: Ano, určitě.
Radek: Vzhledem k tomu, že okruh mám asi 10km od baráku, tak Duby považuji za jeden z domovských závodů. Pokud se tedy nestane nic nepředvídatelného, určitě se na start postavím.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *