LUŽICKÁ ROVINKA

Čvn 23, 2020
Publikoval:
39 přečtení

Na našem facebooku jsme informovali o účasti dvou našich závodníků na prvním pokaranténním závodu Lužická Rovinka, který se konal 19. května. Jedním z těchto jezdců byl náš eliťák Ivo Machek, který se s námi rozhodl podělit o pár jeho postřehů z této akce…

„Předstartovní hektika začala už doma zjištěním řízlého předního pláště. Ráďa Tůma kolegiálně zapůjčil narychlo jiný, díky. Taktéž narychlo domluvená společná doprava s Petrem Strnadem klapla, ve dvou cesta hezky uběhla. Ne tak výměna pláště, protože se mi nepodařilo vyjmout zatuhlou přední osu z náboje a vidlice. Moc jsem té bouli na plášti nevěřil, kamarádi mě ale přesvědčili, že to vydrží. Konečně po dlouhé době známé tváře při prezenci, to byla hodně příjemná chvíle. Byl tam i předseda s rodinkou, přijeli dělat diváky. Start. Cca 30 členný peloton vyjel na trať za motorkou, no aspoň si v klidu prohlédnu trať. V prvním stoupání z Krásného Pole motorka odjíždí a s ní i většina soupeřů. Defekt nohou tak brzy jsem tedy nečekal. Holt jsem starej a měl jsem se trochu rozjet. No nic jedu tempo s Tomášem Kolaříkem, potrénuju, uvidíme. V prvním stoupání na Křížový buk před námi vidím dres MS Auto z České Lípy, je to jak rudej hadr na bejka. S Rudou Rajchltem pak absolvuji druhé kolo, dojíždíme další trojici. Využívám závětří na rovině v Kytlici, trochu prostřídám a už jedeme zase na Buk. V jeho závěru před sebou vidím silné trio Fík, Matěj Rothe a Hany. Dojíždím je ve stoupání z Krásného Pole. Kytlicí valíme místy 45 km/h, rychle pryč z roviny. Přesto nás na začátku kopce na Buk dojel motorka Ruda Reichelt. Roztáčím párátka do Froomyho kadence 100+ a nahoře jsme tři, Matěj, Hany a já. V posledním kole se cítím dobře, z Krásného Pole odjíždím s Matějem. Pod kopcem v Kytlici už jsem byl sám, takže rovina v Kytlici byla za svý. Na Buk mě Matěj s Hanym zase dojeli, no takticky jsem to zrovna nezvládl. Závěr cílového stoupání byl na férovku, úplný konec už jsem jistil zezadu s pár vteřinovým odstupem. K mému překvapení je Hany ještě cucák pod 40, takže jsem nakonec vyhrál kategorii 40 až smrt a celkově byl 9. Zpáteční cestu jsem plzničkou osvěženému Petrovi odřídil, v cizím autě, v tretrách a se sedačkou na volantu díky vzadu položeným sedačkám, to byl taky docela zážitek. Moc fajné to bylo.“

Pro pořádek – z našich borců se Lužické Rovinky účastnili známí vrchaři a milovníci podobných tratí a nedopadli vůbec špatně – jak jste se dočetli výše, Ivo Machek kategorii mužů 40+ ovládl a za sebou nechal dalších 9 borců, včetně našeho druhého zástupce Petra Strnada, který tak trochu doplatil na to, že nebyla vypsána kategorie mužů nad 50 let a skončil tak na šestém místě.