Domů » REPORTY » ILEGAL TT

ILEGAL TT

Čvc 8, 2020
Publikoval:
287 přečtení

Neuvěřitelné se stalo skutečností a náš závoďák, nezmar a tahoun Jan Lebduška si zajel svůj první triatlon, který se konal pod taktovkou CC Varnsdorf a jmenoval se Ilegal TT. Honza dokončil na 5. místě z 8 borců v jeho kategorii a nám to nedalo, abychom se nezeptali…

Honzo, nedávno jsi překvapil účastí ve virtuálním běžeckém závodě Běh Trojzemím, což je u tebe sport nevídaný, ale teď jsi doslova šokoval svou účastí v triatlonu… Jak ses k tomu dostal?

No, na Běh Trojzemím jsem se odhodlal jen kvůli tomu, že se běželo virtuálně, tedy bez soupeřů, a že jsem si během jednoho měsíce mohl zvolit termín, kdy to zkusím. Moc jsem nevěřil tomu, že vydržím 5km běžet. Nakonec jsem to sice pomalu, ale přece uběhl.
Trochu čáru přes rozpočet mi udělal Pavel Hobrlant, který trať zaběhl o cca 4 minuty rychleji, a to už se ve mě začala probouzet soupeřivost – „musím to zkusit ještě jednou a rychleji“, řekl jsem si. A tak jsem v poslední den závodu nastoupil znovu na start s cílem porazit Pavla. Podařilo se.
Ale upřímně řečeno, běh a asi ani triatlon nejsou sporty pro mě. Další 4 dny mě všechno bolí, kyčle, záda. No ale zkusil jsem to, uvidíme, co bude dál. Bylo by potřeba všechny 3 disciplíny trénovat, ale na to nějak nemůžu najít čas.

Co je pro tebe na triatlonu nejtěžšího, jak to zatížení snášíš?

Když už jsem schopen uběhnout 5km trasu, jsem snad schopen se zúčastnit triatlonu, řekl jsem si.
No a jaký jiný triatlon si pro začátek vybrat, než ILEGAL TT, který pořádá CC Varnsdorf. Propozice moc jasné nebyly, ale dle velikosti místního kačáku poblíž železniční stanice Jedlová se nedalo předpokládat, že by plavání měřilo více než 200m, kolo jsem dle mapky odhadl na 10km, a běh měl mít pouhých 1,8 km. To musím dát, řekl jsem si.
No a tak jsem vyrazil z domova na kole směr zastávka Jedlová. Mám to nějakých 30 km na start.
Plavání: Techniku kraul neovládám, takže plavu prsa, z vody vylézám třetí od konce, za mnou už jen dva závodníci – otec se synem.
Kolo: Moje nejsilnější disciplína, takže jedu co to dá, předjíždím asi 4 borce.
Běh: Už toho mám plný zuby, trasa běhu je zákeřná, nejprve prudký kopec nahoru, poté prudký dolů, nevím co je horší, ale obojí nesnáším. Jeden z protivníků, které jsem předjel, mi oplácí stejnou mincí 150m před cílem, škoda, je z mojí kategorie.
Triatlon jsem úspěšně zvládl, výsledek teda nic moc, ale tohle už je potřeba trochu trénovat, naběháno nemám skoro nic, plaval jsem možná po roce, jediná disciplína kde to šlo, bylo kolo.
Druhý den po závodě jsem sotva vylezl z poslele, bolesti zad, kyčle a celkově jsem měl pocit jako by mě přejel tank, bez brufenu se to bohužel neobešlo. Zatím ale žiju.

Hodláš v tom pokračovat? Můžeme se těšit na nějakou tvou další triatlonovou účast?

Kdybych měl odpovědět hned druhý den po mém prvním triatlonu, odpověď by zněla „ani náhodou – nikdy víc“, ale až mě všechno přestane bolet, tak už budu mluvit jinak, chce to ale trochu potrénovat i ostatní disciplíny, ne jen kolo. Nikdy neříkej nikdy, ale radši nebudu žádnej další triatlon slibovat.
Třeba triatlon v Hrádku nad Nisou na Kristýně má už trochu jiný parametry než ILEGAL TT…
Sportu zdar, nazdar

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *