Domů » FOTOGALERIE » Okruhy pod Jehlou

Okruhy pod Jehlou

Srp 8, 2020
Publikoval:
244 přečtení

Druhé pokračování Pekla Severu se odehrálo 25. července v České Kamenici, kde se jel tradiční pekelnický závod Okruhy pod Jehlou. Od nás se tentokrát zúčastnili pouze eliťáci Ivo Machek a Radek Kučera. Ivo potvrdil, že mu XC prostě sedí a obsadil druhé místo, když nestačil pouze na kvalitního německého veterána Lutze Baumgärtla. Dobrého výsledku dosáhl i Radek, který bral bramboru.
Celkově jsou v poháru kluci zabudováni dobře, Ivo kategorii čtyřicátníků vede a Radek je na čtvrtém místě se stejným počtem bodů jako třetí Herby Schwarz – bude to ještě boj!

A jako to viděli sami naši borci?

Ivo: Závody v areálu „Jehly“ v České Kamenici mají dlouhou tradici a všechny varianty tamních okruhů jsou zárukou technicky i fyzicky náročného klání.  Minulý víkend se Tour de Ralsko absolvované s rýmičkou a bolavým krkem moc nepovedlo (o 9 sekund 4. místo) a tak jsem se zrovna sebevědomě necítil. Zdraví bylo velkým otazníkem. Přijeli jsme s rodinkou trochu pozdě, nebyl jsem tedy moc rozjetý, nicméně start se povedl a najížděl jsem do terénu na prvním fleku. Jehla mi technicky sedí, takže jsem za sebou někoho slyšel v prvním kole jen dvakrát, vždy jsem trochu na limitu zrychlil a nenechal se předjet. Ten někdo byl ale čtyřnásobný mistr Německa v Masters Lutz Baumgärtl. Tuhle informaci jsem zaslechl při nájezdu do druhého kola a hned v následujícím stoupání jsem si mohl prohlédnout jeho záda. Lutz potvrdil své kvality a prostě mi odjel na výkon. Ještě v druhém kole jsem se srovnával s rychlým začátkem, trochu lapal po dechu a moc jsem nevěřil, že vydržím všech pět kol. Zezadu nepříjemně dotíral Silvio Hauschild, třetí z XC Hrádek ve Varnsdorfu a letos v seriálu největší konkurent. Naštěstí jsem se pak začal dostávat do správného rytmu, synek se ženou mě mocně povzbuzovali a já se Silviovi vzdaloval. Nakonec jsem druhé místo s celkem pohodlným náskokem uhájil. V celkovém pořadí to znamenalo upevnění průběžného vedení tohoto seriálu závodů zvaného příznačně Peklo severu. Skvěle závod zvládl můj týmový kolega a vytrvalostní specialista Radek Kučera, který po „maratonsky“ pomalejším začátku v druhé polovině závodu neskutečně zrychlil a dokončil na výborném čtvrtém místě.

Radek: Od startu mi to trochu ujelo, takže sem byl na 6 fleku, ale jel jsem své maximum a postupem času a strojovým tempem jsem začal ztrátu stahovat. Když se objevil kousek před mnou Herby, bylo to jak polití živou vodou a dal do toho úplně vše, předjel ho a jak jsem byl v laufu tak i Michala Ippoldta, asi měl nějaký problém, jinak si nedokážu vysvětlit jak sem to tak rychle stáhnul… Konec už jsem hlídal, abych nechyboval, protože na předjetí už je konec těžký. S bramborou spokojenost.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *