TRIATLONISTA PETR STRNAD

Srp 10, 2020
Publikoval:
79 přečtení

Poslední tři závody, které absolvoval náš skvělý silničář, vrchař, běžec a v neposlední řadě triatlonista Petr Strnad, byli právě triatlony…

První z této série, triatlon Dolce-Trutnov, kde pořadatelé nevyhlašovali kategorie, skončil pro Péťu 57. místem z 80 dokončivších závodníků. Závod se uskutečnil 22.7.2020.

Dalším byl propršený Triatlon Hradec Králové 26.7.2020, tam už kategorie byly a tak se téměř dostal na bednu v kategorii padesátníků, nakonec z toho ale byla brambora a jisté zlepšení, jak sám Petr hodnotí: „Závod začal průtrží mračen, při plavání to nevadí, ale v depu vše durch, v tretrách voda, v helmě voda… Díky pomalému plavání těžko doháním dobrej flek, ale čtvrtá příčka mě potěšila – kvalitní konkurence a celková spokojenost oproti středečnímu Trutnovu“.

Korunu všemu ale Petr nasadil v třetím závodě, kterým byl X-terra Krušnoman Most, kde na trati Sprint-Hobby, v kategorii 50+ nenašel přemožitele a doběhl si pro první flek! I celkově dopadl velmi dobře, když dokončil na 28. místě z 92 závodníků! „Nedělní závod v Mostě na kratší trati byl bojem od začátku do konce… Ztrátu 2,5 minuty v plavání jsem doháněl celé náročné kolo a potom v běhu… První místo klaplo o celých pět vteřin… Moje první bedna v triatlonu!!!“, tak svůj výkon hodnotí sám Petr a my ještě přidáváme perličku, že při vyhlašování s ním na nejvyšším stupni stála jeho přítelkyně Jitka, která zaválela v kategorii žen… Gratulujeme!