Zář 29, 2020
Publikoval:
235 přečtení
15. ročník závodu do vrchu

Na svatého Václava se konal tradiční hrádecký závod do vrchu Časovka do sedla pod Popovkou, který letos oslavil půlkulatiny svým 15. pokračováním. Navzdory chladnému počasí se jednalo o rekordní ročník z hlediska účasti cyklistů. Letošních 46 cyklistů předčilo maximum 45 z roku 2016, k nim se přidali 4 běžci a v součtu jsme na stejném celkovém čísle jako v roce 2018, tedy 50! Netradičně jsme se letos odchýlili z trati, po které jezdíme již od roku 2011, vynechali jsme hraniční singltrek a německou část závodu a vrátili se na trať kopírující modrou turistickou značku.

Byli jsme zvědaví, jestli by třeba letos nepadl traťový rekord nastavený v roce 2006 elitním domácím bikerem Jirkou Novákem na této variantě trati, „Ňumi“ tehdy závod zajel za 15:58. Letos byl opravdu blízko celkový vítěz Zbyněk Růžička, kterému se ale stopky zastavily na hodnotě 16:03. A že Zbynďa zajel opravdu dobře je vidět z odstupu druhého v celkovém pořadí, domácího Ivo Machka, který zaostal o 1:15 (čas 17:18), i celkově třetího Aleše Vohanky z Varnsdorfu (čas 17:43, ztráta 1:40). Mezi ženami byly letos nejlepší sestry Loubkovy, Ivana byla celkově 1. v čase 22:44 a Kateřina dojela na 2. místě v čase 23:55. Skvělého času dosáhla na celkovém 3. místě domácí juniorka Tereza Martincová v čase 24:15.

Již několik let je závod otevřen i pro běžce, kterých bylo letos zatím nejméně – 4. Vyhrál varnsdorfský Arnošt Haufert, kterému by jeho čas 26:14 stačil na 40. místo mezi cyklisty! Na 2. místě přiběhl Adam Haufert a 3. dokončil Ivan Šolín. Jediná běžkyně dokončila závod v čase 43:34, byla jí domácí veteránka Hana Zelenková a její čas by stačil na předposlední místo mezi cyklisty!

Z pořadatelského oddílu se zúčastnilo celkem 9 závodníků, dopadli následovně (seřazeno dle absolutního pořadí):

• Ivo Machek – kat.: 1. / 11; abs.: 2.
  • Radek Kučera – kat.: 3. / 11; abs.: 7.
  • Pavel Hobrlant – kat.: 5. / 11; abs.: 11.
  • Jan Lebduška – kat.: 6. / 11; abs.: 12.
  • Pepa Joštiak – kat.: 6. / 6; abs.: 27.
  • Tereza Martincová – kat.: 1. / 1; abs.: 33.
  • Václav Janeček – kat.: 11. / 11; abs.: 36.
  • Jakub Manhart – kat.: 2. / 2; abs.: 40.
  • Adam Vašíček – kat.: 1. / 1; abs.: 42.