Domů » VÝSLEDKY » VÝSLEDKY 2020 » SOUHRN VÝSLEDKŮ 2020

SOUHRN VÝSLEDKŮ 2020

Led 7, 2021
Publikoval:
45 přečtení

Máme za sebou asi nejtěžší sezónu za celou existenci našeho oddílu, ale dá se říct, že jsme ji přežili a užili se ctí. Závodní sezóna byla okleštěná a bylo potřeba se vyrovnat s poklesy motivace při prvním lockdownu na jaře, kdy spousta z nás byla připravena prodat formu vybudovanou v poctivé zimní přípravě, ale bohužel nebylo kde. Takže jsme trénovali dál, a když už bylo možné pořádat závody, bylo jich najednou tolik, že jsme museli vybírat, abychom se neutavili. Prakticky celé léto jsme jen závodili a odpočinku moc neměli. Podzim se potom nesl v duchu jara a sezóna nám prakticky skončila podzimním soustředěním s dětským oddílem na Myslivnách.

Přejděme ale k samotným výsledkům. Za celý rok 2020 jsme zaznamenali 252 dokončených závodních účastí a k tomu nějaké DNF, které ale nepočítáme. Z těchto 252 účastí jsme byli 67x na pódiu, přičemž prvních míst bylo 25, druhých 21 a třetích také 21. V počtech prvních míst byl nejúspěšnější Ivo Machek (5x), těsně následován Radkem Kučerou (4x) a po třech výhrách měli shodně Honza Lebduška, Kuba Manhart a Terka Martincová. V počtu účastí byl nejvýkonnější tradiční nezmar Jára Zelenka, který se zúčastnil 44 závodů a dokončil jich 43. Těsně byl ale následován Honzou Lebduškou, který svými 41 účastmi trochu ohrozil járovu neotřesitelnou pozici. K těmto dvěma se ještě vrátíme v samostatném článku. Třetím nejaktivnějším byl také starý známý Petr Strnad, který absolvoval sice méně závodů než v minulých letech, ale jeho 20 dokončených závodů i tak zaslouží pochvalu.

Covidová krize se tentokrát podepsala na zahraničních účastech, 250 účastí bylo v ČR a jen 5 v sousedním Německu. V jiných zemích jsme nezávodili.

Z pohledu disciplín bylo nejvíce cyklistických účastí (166), z nich bylo 119 závodů horských kol a 47 silničních. Běžci se na trať vydali celkem 64x, triatlonisté 22x a běžkaři 2x.

Kompletní přehled výsledků za rok 2020 najdete zde: https://www.teamksmhradek.cz/vysledky-2020/

Statistiky mluví jasně, zaznamenali jsme sice sestupnou tendenci v počtech účastí (viz následující graf), ale kvalitou výsledků jsme se vrátili k letům 2017 a 2018, kde první místa tvořila více než 10% našich výsledků, kdežto v roce 2019 to bylo kolem 7,5%.

Námi preferované disciplíny dlouhodobě vede cyklistika a nejinak tomu bylo i v minulém roce. V následujícím grafu se dá vypozorovat, že tomu tak je po celou dobu existence týmu, s výjimkou roku 2018, kdy se naši běžci „zbláznili“ a zdvojnásobili svůj dlouhodobý průměr! Otázkou je, jak to bude do budoucna, protože v roce 2020 začali v běhu nebo v triatlonu závodit i členové týmu, o kterých bychom si to nikdy nemysleli, krásným příkladem je v tomto Honza Lebduška…

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *