NOVA CUP – KROSS HARRACHOV

Led 18, 2021
Publikoval:
141 přečtení

Tři naši chlapci si v půlce září vyrazili na pořádný bikový dýchánek do Harrachova, kde se odehrál závod ze série Nova Cup, který byl zároveň součástí Českého poháru v maratonu horských kol. Honza Lebduška si zajel trasu 42 km a dokončil ve své kategorii na 5. místě. Dlouhou, pohárovou trasu absolvovali Jára Zelenka a Radek Kučera, Jára dokončil na 16. místě v kategorii a Radek potvrdil skvělou maratonskou formu a skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě ve své kategorii…

Závod to ale nebyl zadarmo, radkovy postřehy mluví za vše: „Původně jsem si s myšlekou jet Harrachov jen pohrával, nakonec se toho ale chytil Jarda Zelenka a bylo rozhodnuto. Jeli jsme. Start 7:00, na start jsme to měli 3km z kopce, vzhledem k  -1 °C jsem přijel dolů zmrzlej na kost. 10 minut na to  jsme startovali hned k můstkům do takový stojky, že jsem váhal jestli nebudu muset slézt a už od startu jsem věděl, že jet s 34z převodníkem je velká chyba. Vzhledem k neznalosti trati jsem nevěděl, co mě čeká, vědět to, asi bych se rozbrečel. 🙂 Trať byla opravdu těžká a sakra dlouhá, ale měl jsem plný dres banánů, tyček, gelů, nenechal jsem nic náhodě. 🙂 To jsem ještě nevěděl, že to trochu přepísknu v bike parku Špindl a udělám 180 s dvojitým vrutem. Valenta by koukal, mě to moc nebavilo, zase další šrámy na kole, těle a duši, takže banány byly na pyré, tyčky jsem ztratil a bylo po přípravě… Občerstvovaček bylo dost, takže ve finále problém nebyl. Postupně jsem ukusoval km kilometry – singly na polské straně trvaly cca hodinu a po 60km v brutálních kopcich hodinu stát a pumpovat je velká zábava, no a na 90. kilometru skoro hodinový kopec z Piechowice na Wysoki kamieň mě totálně popravil. Do cíle už jsem to nějak dotlačil po 7:16… byl to opravdu dlouhý den.“