Domů » REPORTY » ČASOVKA MILÍŘE

ČASOVKA MILÍŘE

Kvě 10, 2021
Publikoval:
74 přečtení

Tradiční otvírák časovkářské sezóny na liberecku, časovka na Milíře, se letos oficiálně konal jako „měřený trénink“ za přísných hygienických opatření, to je jasné… 🙂 Ale konal!

Za náš tým se 6. května vrhli do boje s ukrutně dlouhým, tříkilometrovým stoupáním, ve vlezlém „listopadovém“ počasí, tři vyšvihaní časovkáři – dva „mutanti“, kteří tuto silniční časovku absolvovali na horských kolech, tedy Jan Lebduška a Pavel Hobrlant, a k sobě přizvali novopečeného týmového eliťáka Davida Zemana, pro kterého to byla závodní premiéra v dresu našeho týmu. David se s konkurencí popasoval na pětadvacetimilimetrových pláštích svého silničního Canyonu a šel tak jasně proti týmové strategii a proti masivní konkurenci známých jmen okresních i krajských přeborů jako jsou např. Bubílek nebo Růžička. A zajel to na výbornou, celkově osmý flek a sedmý v „nejnabušenější“ kategorii potěšil jak týmové vedení, tak samotného Davida, který se při závodě cítil velmi dobře (to ten dres)! Mutantům to taky sedlo a tak, zatímco Honza kontroloval závod zezadu (5. v kategorii) a jistil tak pavlův výsledek, Pavel si, díky 3. místu, zopakoval jaké to je zase jednou stát na bedně! Teda zopakoval by si to rád, ale nevyhlašovalo se a na fotkách to teda tím pádem není, takže čau párky, zkuste to zase příště… 😛

Tady jsou ještě pavlovy pocity ze závodu: „Milíře, vloni virtuální, letos už zase standardní, jsem si nechtěl nechat ujít, dlouho jsem tu nezávodil a navíc jsem měl nevyřízený účet s Lebduchem, kterého jsem prostě potřeboval porazit. Povedlo se mi to sice už při našem posledním souboji, ale jen o vteřinu. V den závodu jsem cítil, že mě bolí koleno na levé noze a pravá je trochu slabší. První problém jsem vyřešil vyšší kadencí při závodě a ten druhý tím, že jsem se na start dopravil vozem a cestou nohu trochu rozhýbal na plynovém pedálu. Nohy jsem měl tedy v rovnováze, ale netakticky jsem zaparkoval na Milířích, takže jsem se na start dopravil po ose, nerozehřátý a tím pádem se celá rovnováha rozpadla někde v chladu lesa pod Milíři. Naštěstí jsem ale potkal na startu Lebducha a osazenstvo Severních Větrů – lékárníka Zdendu, právníka Právníka a lídra Radka. Snad díky těmto dobrým lidem a několika nezaznamenatelným nástupům jsem se velmi kvalitně rozjel a mohli jsme jít na to. Situace na startu mohla nechat popustit uzdu mým taktickým hrátkám, startoval jsem minutu za Lebduchem, půl minuty za mnou lídr, půl minuty za ním lékárník a v cíli u piva už čekal právník. Všichni tedy na svých místech, souboj mohl začít…

Na startu jsem tradičně velmi klidný, Lebduch už je na trati a mladík přede mnou právě startuje, vím, že mi zbývá půl minuty do prvního zásadního startu sezóny, tep se nepatrně zrychluje hnán touhou po výsledku, ale vím, že se nesmím zatáhnout v prvních stovkách metrů. Jakoby zdáli slyším 5, 4, 3, 2, JEĎ, tak vystřelím, jede to až nezvykle lehce, kadence letí přes stovku, tepák něco kolem stopadesáti, jsou to uspokojivé hodnoty. V první otevřené pasáži vidím v dáli Lebducha a už to rozhodně není minuta, dovolím si tedy tepat kolem stosešesáti, kadenci držím lehce nad devadesát, rychlost trochu klesá nájezdem do další prudší pasáže. Zhruba v půlce trati mě dojíždí lídr a vůdčí osoba SV Radek. Mazaným levotočivým manévrem mu padám do háku, ale zaznamenává to a nastupuje mi, nenechávám se tím rozhodit a zkušeně držím data v lajně, waťák nemám, takže musím hlídat pocit a těžit z dlouholetých zkušeností. Rozhodně nechci dělat stejné chyby jako v nevybouřeném mládí. Daří se mi to a plynulým tempem dojíždím lídra, který právě vyšlapává laktát z prvního nástupu. Opět mu padám do háku a tentokráte se držím déle. Radek ale není žádné ořezávátko a dalším nástupem se mě opět zbavuje, zachraňuje tím i lékárníkův výsledek, pro jehož pokoření bych radkův hák potřeboval. Opět ho tedy nechávám odjet a vím, že potřebuju našetřit něco málo energie pro finální nástup v nejprudší pasáži, těsně před cílem. Je to tu, poprvé se na trati zvedám ze sedla a dávám do toho všechno. Cílová čára je tu, první porovnání sil je za námi…

První pocity přišly v momentě, kdy jsem se poprvé pořádně nadechl. Ze závodu mi nebylo dobře a věděl jsem, že když je kondice dlouhodobě v řiti, tak ani forma nepřijde. O to větší překvapení jsem ale zažil při pohledu na výsledkovku – na lídra Radka jsem ztratil 53 vteřin, na lékárníka Zdendu jen 14 vteřin (oba jeli na silničkách), na Lebducha jsem ale najel 27 vteřin a celkově z toho byl třetí flek! Sezóna je zachráněna, mohl bych jít na ryby nebo na pivo, ale vím, že si to neumím odepřít, potřebuju ten závodní stres, musím umožnit soupeřům odvetu, takže 20. května na Vítkově!“

Kompletní výsledky: https://www.kckonrad.cz/-data/2021/vysledky-casovka-milire-2021-komplet.pdf
Kompletní galerie: https://www.facebook.com/media/set?vanity=bike24.cz&set=a.4668245239855475

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *