Domů » REPORTY » EVERESTING PROTI CF

EVERESTING PROTI CF

Kvě 10, 2021
Publikoval:
36 přečtení

Projekt CFL – Cycling for Life je v našem hledáčku již od jeho založení, ale jako tým jsme se rozhodli je v jejich činnosti podpořit až nyní. Everesting proti cystické fibróze byl pro to skvělou příležitostí – nezávodní (i když, jak to kdo pojme) akce, s příjemným zázemím amfiteátru v Křižanech, spočívala v co nejvyšším počtu výjezdů na vrchol 11 km vzdáleného Ještědu. Trasa vedla prakticky pořád jenom do kopce a nastoupalo se na ní nějakých 615 výškových metrů. To podstatné spočívá v tom, že každý účastník za každý výjezd věnuje 100,- Kč na transparentní účet CFL.

Z našeho týmu se akce účastnilo 8 lidí, z nichž nejvíce Ještědů zvládl Martin Peroutka, který se na vrcholu Ještědu otočil celkem 6x! Všichni ostatní, jmenovitě Tereza Martincová, Pavel Hobrlant, Vašek Janeček, Radek Kučera, Honza Lebduška, Ivo Machek a Petr Šrajer, zvládli shodně po třech výjezdech. Celkem to tedy dalo nějakých 27 Ještědů, což je dohromady cca 580 kilometrů a více než 16.500 výškových metrů. Za nás putovalo na transparentní účet 3.000,- Kč, což je zhruba desetina celkového výdělku akce.

Everestingu se zúčastnilo celkově 52 lidí, kteří na Ještědu dohromady najezdili 4.200 kilometrů, nastoupali celkem 123.000 výškových metrů, což by na Mount Everest stačilo 14x! Hlavně ale vybrali 30.000,- Kč na boj proti cystické fibróze… Díky všem!

Galerie: https://www.zonerama.com/cyclingforlife/Album/7218765
Reportáž RTM+: http://www.rtmplus.cz/video/13593/cykliste-opet-pomahali-nemocnym-cystickou-fibrozou.html

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *