Domů » REPORTY » KRAKONOŠŮV CYKLOMARATON

KRAKONOŠŮV CYKLOMARATON

Čvc 2, 2021
Publikoval:
61 přečtení

Nezmar Péťa Strnad letos sice nemá úplně povedenou sezónu, není úplně stoprocentně fit, ale ani tak se nevzdává a opět si zajel svou oblíbenou dlouhou trať svého oblíbeného Krakonošova Cyklomaratonu. V kategorii padesátníků si, na trati dlouhé 142 km, dojel pro 34. místo a celkově dokončil na 259. místě. Zde jsou jeho pocity ze závodu:

„Vzhůru za Krakonošem 🙂 🙂  –  již po osmé. Jsou události, které se vám z hlavy nevymažou… a vzhledem k tomu, že jsem v těch kopcích poměrně často, jezdím do Trutnova každý rok rád… Po loňském mrazivém a deštivém závodě, který se, i přes covidovku, nakonec odjel, jsme doufali v lepší počasí a dočkali jsme se… Na startu v deset dopoledne teploměr výrazně lezl přes dvacku a sedmisethlavé startovní pole vyletělo z Trutnova  po prapůvodní  trase jako horkovzdušný balón když shodí posádku. První startuje vždy dlouhá trasa 142 km a pět minut po ní krátká trasa měřící  95km.
Vzhledem k tomu, jak se vyvíjela příprava na sezónu, zněl letos cíl jasně – DOJET!! V rozjezdové dvoukilometrové rovince jsem se pomalu posouval na jakési optimální místo směrem vzad, neb jsem odhadoval, ve které skupince bych uvisel ve výjezdu do Žacléře a pokud možno i na Pomezní boudy k první občerstvovačce. Bohužel se moc nedařilo a tak jsem smířen s tím, že mou ctěná teorie, že ve dvou se to lépe táhne, je v podstatě jen zbožným přáním… Po rychlejších čtyřiceti kilometrech začíná první výživné desetikilometrové stoupání z Maršova na Pomezní boudy.  V teplotě kolem pětatřiceti stupňů je tempo v kopci opravdu líné a záda mi ukazují hobíci z krátké trasy… Trochu mě potěšilo, že na posledním strmém cca dvacetistupňovém stoupáčku dlouhém cca 300 metrů dojíždím jdoucího kámoše, který jen sykne: „Ty vole, loni jsem to ještě vyjel…, já letos taky polevil a jel jsem tento úsek o jedenáct vteřin pomaleji. Občerstvení nevynechám, je potřeba – jeden bidon prázdný a druhý také potřebuje doplnit. Po lehké svačince jdeme opět do sedla a čeká nás desetikilometrový sešup na křižovatku s dělením tras. Za zmínku stojí možná i to, že kolem padesáti jezdců přihlášených na dlouhou dalo na rozcestí levou a přes jasný „disk“ se na další výživné kopce vybodli… Ve sjezdu z Pomezních Bud jsem si alespoň trochu užil háku a po rozdělení tras již následovala jen šedesátikilometrová sólo jízda směr Pec pod Sněžkou (po mírně nakloněné rovině) – Pražská bouda (hodně nahoru) – Dolní Dvůr (rychle dolu – ale s křečemi v obou nohách) – Strážné (nahoru) – Černý Důl (dolu a po rovině) – Hofmanovy Boudy (nahoru – nesnáším tenhle kopec)  – Jánské Lázně (rychle dolu)  – Mladé Buky (po rovině – když nejedete v háku, je to vopruz) – Hrádeček (nahoru) – Vlčice – Turnov – to už je snesitelná rovina… Vedro mám rád a tak pro příští rok jedeme po deváté a cíl je zcela jasný – udržet se v nějakém balíku… P.S.: Slíbil jsem přítelkyni, která jezdí se ctí krátkou trasu, že jí ještě letos provedu tou nejkopcovitější částí dlouhé trasy, tak kdyby se chtěl někdo přidat, budeme rádi.“

Kompletní výsledky: https://www.sportsoft.cz/cs/zavod/results/5601?rid=5041&eventid=1
Kompletní galerie: http://www.biketourkrkonose.cz/krakonosuv-cyklomaraton/fotogalerie-1/

Týmové výsledky 2021: https://www.teamksmhradek.cz/vysledky-2021/

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *