Domů » BLOG » RADEK KUČERA

RADEK KUČERA

Čvc 6, 2021
Publikoval:
118 přečtení

Radek Kučera patří mezi naše nejaktivnější závodníky letošního roku a výsledkově je na tom vůbec nejlépe. Z dosavadních sedmi závodů, které absolvoval do konce června, stál pětkrát na stupních vítězů! Nepovedlo se mu to pouze v časovkách, na které se ale úplně nezaměřuje…

Radku, jaký je pro tebe rozdíl mezi časovkou a „hromaďákem“? Co máš radši? Časovku nebo hromadný závod? MTB nebo silnici? Reál nebo viruál?

Jasně hromadný závod, potřebuju nějaký čas na rozjetí, asi je to tím, že nemám výbušnost, protože s cyklistikou jsem začal v 38 letech a to prostě některé věci už nejdou dohnat. Časovka je trénink intenzit, ale jako regulérní závod to neberu. Reál závody také jasná volba, virtuál v době Covidové, třeba Duby, jsem bral jako zajímavost, když nejsou jiné možnosti. Na trenažéru virtuál ne, v zimě mi to nezapadá do tréninkového plánu.

Letos jsi skvěle zajel Rohanské stezky, což se dá délkou i terénem považovat za opravdový bikový závod, ale i sprinty na horských kolech – Podralsko a Fofr Cup. Vždycky jsem tě měl spíš za maratonce na dlouhých tratích, ale tys potvrdil, že jsi univerzál. Znamená to, že tě teď více uvidíme na kratších závodech nebo ty bylo jen příležitostně?

Myslím, že jsem klasický maratonec, jedu pomalu, ale umím to dlouho. 🙂 Rohanské stezky jede každý za své, takže je to o momentálně předvedeném výkonu a ten byl, i s technickou tratí jsem se nějak popasoval. Tak 3. místo v kategorii je skvělé, ale zase je mnoho závodů, tak třeba nebyla taková konkurence, nebo jela tu kratší variantu. 🙂 Fofr cup jsem ještě nikdy nejel a byl to první ostrý závod na biku. Tak se mi docela líbilo, že to není moc dlouhé, kdybych se trápil. Jel jsem bez nějakých větších ambic a dopadlo to dobře. No, Podralsko odjeto jen aby nepropadlo startovné, ale nakonec jsem si to užil. Vzhledem k mému výsledku, kratší tratě by měli být nechány lidem, co jezdí opravdu pro zábavu, aby si udělali žízeň, nebo juniorům, takový jako já by tam měli mít zákaz. Pořadatelé ještě udělají kategorie a tím vlastně zvýší šanci, že se přihlásí druhosledoví prestižáci.

Držíš si vysoký výkonnostní i výsledkový standard. Jaký je tvůj recept na úspěch?

Cyklistika je docela spravedlivý sport, když se to na kole neodsedí, tak to nejede. Jsem tréninkový typ. Mám tréninkový plán, který dodržuji na 100%. Poctivá každodenní dřina přináší ovoce.

Na jaké závody se teď připravuješ? Na kterých letních akcích tě fanynky můžou žádat o podpisy a kde rozklepeš kolena soupeřům? 🙂

Cíleně neladím na závody, snažím si držet celoročně průměrnou formu. 🙂 Tím, že jezdím na závody v dosahu, tak je to jasné, Tour de Ralsko, i když opět to není závod na mě, ale intenzitu to zajistí. Dále Peklo Severu, tam zase chybí technická zdatnost, ale proto to jezdím, nechci se vyhýbat žádnému závodu, i když někde mám větší šance. Proto se nevyhýbám ani silničním závodům.

Díky za rozhovor…

Radkovy dosavadní výsledky v roce 2021:

24. dubna / LUŽICKÁ ROVINKA / 2. v kategorii z 10 závodníků
20. května / POHÁR ČASOVEK 2021 – VÍTKOV / 7. v kategorii ze 17 závodníků
23. května / OKOLO 80 DUBŮ – VIRTUÁLNÍ ZÁVOD / 2. v kategorii z 13 závodníků
30. května / OKOLO 80 DUBŮ – ČASOVKA JEDNOTLIVCŮ / 7. v kategorii z 13 závodníků
20. června / PEKLO SEVERU – FOFR CUP / 3. v kategorii z 28 závodníků
26. června / ROHANSKÉ STEZKY / 3. v kategorii z 13 závodníků
27. června / 50 PODRALSKO (25 km) / 1. v kategorii z 25 závodníků

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *