Domů » BLOG » JÁRA ZELENKA – POŘÁD VE FORMĚ

JÁRA ZELENKA – POŘÁD VE FORMĚ

Zář 7, 2021
Publikoval:
78 přečtení

S radostí vám oznamujeme, že nejaktivnějším závodníkem našeho týmu je i nadále Jára Zelenka. 🙂 I přes fakt, že mu zdatně šlape na paty David Zeman, si Jára udržuje prvenství v počtu závodních účastí, kterých má na kontě letos již více než dvě desítky. Navíc u těch posledních je vidět, že forma má vzestupnou tendenci a mezi pódiovými umístěními je, jako třešnička na dortu, druhé místo z německého triatlonu O-See Challenge (…že by zase ta nová kombinéza od Alisy? :-))!

Výše uvedené je samozřejmě potřeba vhodně okomentovat, tak jsme si na toto téma s Járou popovídali…

Járo, díky moc za tvou aktivitu ve zviditelňování našeho týmu… ALE… 18 závodů do konce srpna? Je to sice krásné číslo, ale před rokem to byl téměř dvojnásobek (35) a v roce 2019 nějakých 28 závodů. Co se děje? Stárneš, lenivíš nebo za to (ostatně jako za všechno) může Covid? 😛 

Tak určitě, nikdo nemládneme, tloustneme a lenivíme a z pneumatik nám ten vzduch taky uniká. Ale jinak sezona letos začala až koncem května, loni byly restrikce přece jen časově omezenější, tak se nám to v těch číslech trochu odrazilo. Celkově se to letos, spíš tak sešlo, že se závody kryly s jinými povinnostmi. A přísný výraz a výrazně zdvižené obočí mé ženy bylo kompasem, který neomylně ukazoval kam třeba směřovat energii. Jinak do konce roku nějaký čas zbývá, tak doufám, že pár účastí ještě přidám.

Vždycky jsi byl král v počtu závodů, ale letos tě ukrutně stíhá David Zeman a mám pocit, že tě už dorovnal. Nebojíš se, že tě sesadí z trůnu? Jak vůbec hodnotíš Davidův příchod k nám? 

Tak to víš, určitý vobavy tu sou, to jako určitě, je to mladej, perspektivní dravec a koneckonců pomalu je na čase předat to pomyslný žezlo dál.
Jinak ako z Davidem jsem se letos účastnil dvou závodů a jako dobrý. Davidův příchod hodnotím jednoznačně pozitivně, kvalitní sporťák, výsledky dobrý, slušnej, zdraví, večeři mi zaplatil. Jenom jedna teda výtka, nepije pivo, ale takových výlupků máme v manšaftu víc, takže jako dobrý.

18 závodů a z toho jen 2 na MTB a 4 triatlony!? Stává se z tebe běžec nebo co to má jako znamenat, že ty taková hrádecká biková ikona, největší z největších, závodíš téměř jenom v běhu?

Odpověď na tuhle otázku má asi víc rovin. Označení mé osoby za běžce by bylo plivnutím do tváře všem běžcům, běhat bohužel neumím a už se to nikdy nenaučím, ale zkoušet to, mě celkem i baví. Účast na běžeckém závodě je logisticky a časově nenáročná, závodů je hodně a atmosféra na nich je jiná než na MTB závodech, je uvolněná. Proto ten počet účastí.
Jinak pro mě MTB závody, na jedný straně zmutovaly do snobskýho poměřování piňdourů a wattmetry a Mallorca a výživovej poradce a na druhý straně se proměnily v hemžení prdelatejch tet a strejdů v pestrobarevný lykře. Neříkám, že je pro mě MTB mrtvý, ale závodů se už budu účastnit s rozmyslem a selektivně.
Jinak mi celkem zachutnala Xterra, tam vidím určitý prostor pro seberealizaci. Pokud to situace dovolí, slibuji, že se přes zimu naučím alespoň trochu plavat. Navíc ty nový kombinézy od Alisy jsou rozkošný a padnou jak ulitý

Tvoje výsledky jsou letos opět parádní, který z nich je tvůj TOP? 

No tak parádní, víš, jak to je, když chodíš na závody dost často, je hodně kategorií a jsi dost starej, tak se to občas sejde, že je to za medaili.
Jinak musím říct, že o největší letošní úspěch mě připravilo kverulantství nejmenovaného týmového kolegy, který rozporoval výsledky Drhlenského triatlonu a na to konto pořadatel zrušil soutěž o drhlenského drsňáka (součet časů dosažených v MTB maratonu a xterře), soutěž bych vyhrál a obdržel bych sud piva, který by posloužil jako občerstvení pro účastníky týmové schůze. Takže bych chtěl říct, že pití na schůzi má na starosti David Zeman.
Jinak bych dodal, že mě byly závodní výsledky vždycky trochu volný, já jsem spíš na ty zážitky. Takže závodem č. 1 je v tomhle ohledu O-SEE Challenge v Žitavě, krásná, spravedlivá trať za barákem, precizní německá organizace a zároveň výborná atmosféra.

Kam se chystáš v dohledné době? Nepředpokládám, že bys vynechal Malevil… Co dál? 

Tak především teď o víkendu mě čeká triatlon v Hrádku (rozhovor jsme dělali minulý týden – pozn. aut.), voda v Kristině začíná být chladná, tak u toho nemůžu chybět. Kdo poplave v neoprenu, je fňukna.
Chtěl jsem jet Sudety, ale protože se kryjí s Malevilem, pojedu jako lokálpatriot ten. A protože to pro mě bude s největší pravděpodobností letošní cyklistická derniéra, pojedu (poprvé v životě) dlouhou variantu.
No a dokonce roku sem tam kros, nechám to plynout a uvidíme, jak se to vyvrbí.

Zde je seznam Járových dosavadních závodů:

 • 20.05.2021 | SABZO – STEZKA MUŽŮ – 4. z 8 v kat.
 • 27.05.2021 | SABZO – KRČSKÁ 12 – 5. z 8 v kat.
 • 01.06.2021 | SABZO – CENA NESS DIGITAL ENGINEERING – 7. z 11 v kat.
 • 03.06.2021 | SABZO – HODKOVIČSKÁ 7 – 6. z 9 v kat.
 • 08.06.2021 | BĚH ZA SLIVENECKOU SANÍ – 9. z 22 v kat.
 • 08.06.2021 | SABZO – KRČSKÝ KROS – 9. z 43 v kat.
 • 19.06.2021 | HOUŠTECKÝ CYKLOMARATON (82 km) – 8. z 38 v kat.
 • 22.06.2021 | SABZO – BANKOKROS – 5. z 6 v kat.
 • 30.06.2021 | LACHTAN 2021 – 3. z 8 v kat.
 • 24.07.2021 | ŽELEZNÝ MUŽ VYŽLOVKY – 6. z 17 v kat.
 • 31.07.2021 | DRHLENY CUP – MTB – 5. z 22 v kat.
 • 31.07.2021 | DRHLENY CUP – TRIATLON – 3. z 24 v kat.
 • 03.08.2021 | BĚH NA ŠANCE 2021 – 9. z 21 v kat.
 • 05.08.2021 | BĚH SMETÁNKOU – 6. z 25 v kat.
 • 11.08.2021 | RASOKROS – 3. z 4 v kat.
 • 14.08.2021 | XTERRA PRAHA MČR – 8. z 36 v kat.
 • 18.08.2021 | LOMCOVÁK – 3. z 7 v kat.
 • 21.08.2021 | O-SEE CHALLENGE – 2. z 19 v kat.
 • 31.08.2021 | SABZO – KROS OTAKARA PACHMANA – 9. z 42 v kat.
 • 02.09.2021 | SABZO – BĚH MODŘANSKOU ROKLÍ – 6. z 9 v kat.
 • 05.09.2021 | TRIATLON HRÁDEK NAD NISOU – 7. z 40 v kat.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *