ÚVODTRASY | PROPOZICE | PŘIHLÁŠENÍ & VÝSLEDKY | GALERIE | HISTORIE | #okolo80dubu

Rozmach silniční cyklistiky se nevyhnul ani nám a se zvýšením počtu silničních závodních kilometrů, které jsme absolvovali v posledních letech, jsme zatoužili uspořádat vlastní silniční závod.

Počátky této myšlenky se dají vystopovat na jaře roku 2016, kdy se v amatérském cyklistickém oddíle Severní Větry, odkud pochází část týmu KSM HRÁDEK, začalo nahlas mluvit o uspořádání vlastní silniční časovky do vrchu, z té ale (prozatím) sešlo a rovnou jsme se vrhli na hromadný silniční závod. Byl to náš předseda Pavel Hobrlant, kdo inicioval vznik závodu, když místopředsedovi Vítu Štruplovi představil svou vizi silničního závodu a již vymyšlenou trať. Víťa velmi záhy zase přispěl názvem OKOLO 80 DUBŮ, který dokonale vystihuje celou podstatu závodu – jeho trasy v různých kategoriích jsou složeny z násobků okruhu, který objíždí místo nazvané Boreček – 80 dubů, součet okruhů nejdelší trasy pak dává výsledek 80 kilometrů.

Se vznikem týmu KSM HRÁDEK a založením Lužického sportovního spolku jsme se definitivně rozhodli závod uspořádat. Ředitelem závodu byl týmovým výborem jmenován Víťa Štrupl, který má bohaté organizátorské zkušenosti jak z bikového maratonu Bike Babí Léto a z hrádeckého Triatlonu, tak i z mnoha kulturních akcí, které se konají v Hrádku nad Nisou.

Díky hledání termínu prvního ročníku jsme shodou příjemných okolností dostali závod do již zaběhnutého Českolipského silničního poháru. Kromě toho jsme spolupořadatelé nově vzniklého miniseriálu Žiletkář severu, kam jsme vedle Okolo 80 Dubů zařadili ještě závody Okolo Vlčí Hory a kultovní Tour de Zeleňák.

První ročník se odehrál 28. 5. 2017 a rovnou můžeme říct, že jsme byli mile překvapeni z toho, jak hladce vše proběhlo. Samozřejmě jako pořadatelé víme o několika chybách, ale navenek bylo vše přijato pozitivně a to nejen profesionály Vojtou Hačeckým či Jirkou Novákem, kteří závod opanovali, ale hlavně spoustou normálních smrtelníků, kteří si závod užili i přes divoké tempo, které určovalo čelo závodu. Po závodě se nám sešlo mnoho pozitivních ohlasů a díky nim jsme se ihned rozhodli, že v jeho pořádání budeme pokračovat…