ÚVOD | TRASY | PROPOZICE | PŘIHLÁŠENÍ & VÝSLEDKYGALERIE | HISTORIE | #okolo80dubu

Nejdelší variantou je trasa o délce 80 km, která se skládá z 6 násobků hlavního okruhu. Kratší variantou je 50 km (4x okruh), který je určen pro starší nebo naopak mladé ročníky, ženy a hobby závodníky. K dispozici jsou ale i zkrácené varianty pro děti, na těch jsme v roce 2018 zapracovali a pro rok 2019 nezměnili.

Všechny trasy vedou po asfaltu naprosto perfektní kvality, ale i tak jsme se rozhodli všechny tři díry na hlavním okruhu označit!

Potenciálně nebezpečná místa budou zřetelně označena vykřičníky a jištěna pořadateli. V prvním ročníku se nikdo nezranil, ale ve druhém jsme zaznamenali pád několika jezdců při sjezdu z Pekařky do Bílého Kostela. Rádi bychom se v tomto ohledu vrátili spíše k prvnímu ročníku a tak jsme se rozhodli lehce pozměnit trasu prvního okruhu a přidat sprinterskou prémii na mostě přes hlavní silnici těsně před Pekařkou. Tím by se měl první okruh zrychlit a balík natáhnout. Změna prvního okruhu spočívá v tom, že se od startu nepojede do pískovny (tam zavítáme až od 2. kola), ale na druhou stranu, po bývalé hlavní silnici do Václavic. Na václavickou křižovatku pojedeme za zaváděcím vozem a hned za křižovatkou závod odstartujeme naostro! To je asi jediná zásadní změna, nákres najdete v mapce hlavního okruhu…

Kompletní seznam tras a jejich přiřazení k jednotlivým kategoriím najdete v propozicích.

Mapky jsou zde:

HLAVNÍ OKRUH (délka 13,5 km, převýšení cca 200 m)

OKRUH DĚTSKÉHO ŽÁKŮ A ŽÁKYŇ (délka 3,9 km, převýšení cca 40 m)

OKRUH PRO NEJMENŠÍ (délka 0,5 km, převýšení 0 m, rovina)